Δανειστική βιβλιοθήκη Ένωσης Εργαζομένων Εταιρείας Ηenkel Ελλάς ABEE

Κύπρου 23, Μοσχάτο 18346

henkelhellasunion@gmail.com

Καθημερινά εκτός Σάββατο και Κυριακής από 09.00 – 15.00

Η βιβλιοθήκη αφορά αποκλειστικά και μόνο υπαλλήλους της εταιρείας Henkel ΕΛΛΑΣ ΑΒΕΕ

Η Ένωση Εργαζομένων της εταιρείας Henkel Hellas SA έχει μόνο μερικούς μήνες ζωής (ιδρύθηκε το 2023), παρόλα αυτά η δημιουργία δανειστικής βιβλιοθήκης ήταν ένας από τους βασικούς στόχους που έπρεπε να πραγματοποιηθεί …και πολύ σύντομα πραγματοποιήθηκε. Η συλλογή της βιβλιοθήκης μας μετρά ήδη περίπου 500+ τίτλους που καλύπτουν διάφορες θεματικές ενότητες (κυρίως Ελληνική και Ξένη λογοτεχνία, αλλά και παιδικά βιβλία). Αρκετά συχνά ανανεώνουμε με νέους τίτλους και καινούργιες εκδόσεις.

Τα ράφια της βιβλιοθήκης μας έχουν «μηχανογραφηθεί» κατάλληλα
και όλοι οι τίτλοι έχουν επίσης κωδικοποιηθεί.

Με την συνεισφορά της διοίκησης της εταιρείας έχει διατεθεί συγκεκριμένος χώρος στον 2ο όροφο των κεντρικών γραφείων στο Μοσχάτο, ο οποίος είναι προσβάσιμος σε όλους τους συναδέλφους καθημερινά σε ώρες εργασίας. Ο κάθε συνάδελφος μπορεί να επιλέξει με ησυχία και ηρεμία τους τίτλους των βιβλίων για τους οποίους ενδιαφέρεται.

Μέρα με την ημέρα βελτιώνουμε κάθε τομέα λειτουργίας της δανειστικής βιβλιοθήκης μας. Επιδιώκουμε να διατηρήσουμε την συνεχή πρόοδο, εστιάζουμε στην επέκταση της συλλογή μας και φυσικά στην αύξηση των μελών της δανειστικής βιβλιοθήκης. Στόχος….απλός και όχι δύσκολα εφικτός. Όλοι οι συνάδελφοι στην Henkel να αγαπήσουν το βιβλίο…

Με την χρήση της υπηρεσίας του Bιβλιοδανού η βιβλιοθήκη μας αναβαθμίστηκε τα μέγιστα!